TOP 3 gry planszowe na wieczory ze znajomymi!

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób spędzić czas ze znajomymi w domu? Masz dosyć nudnych posiadówek bez celu z kieliszkiem wina w dłoni? Możesz to odmienić. Wystarczy do wina dodać ulubiony ser pokrojony w kosteczki, chipsy oraz… grę planszową!

Granie w planszówki to już kultowa rozrywka podczas wieczorów spędzanych wspólnie ze znajomymi w mieszkaniu. Dlatego właśnie dziś przedstawimy Wam najlepsze propozycje gier, przy których będziecie się bawić wszyscy – bez względu na poziom Waszego zaawansowania w planszówkowy świat.

Oto one:

drinki znajomi

Taboo – powiedz tak, żeby inni zgadli

Gra Taboo polega na tym, żeby nie używając słów podanych na karcie, przedstawić hasło rozgrywki swojej drużynie tak, by je zgadła. Za każde odgadnięte hasło otrzymuje się 1 punkt, za każde pominięcie odpowiedzi – minus 1 punkt.

Gra na pewno sprawdzi się mocno zarówno wśród osób, które słabo się znają, jak i tych, którzy mogliby razem kraść przysłowiowe konie!

5 sekund

5 sekund to kolejna propozycja godna uwagi. Gra jest bardzo popularna i trudno się temu dziwić. Polega na odpowiadaniu na zadane pytanie w ciągu zaledwie 5 sekund. Pytaniami są zazwyczaj krótkie zadania polegające na wymienianiu 3 jakichś rzeczy – np. trzech imion na literę Z.

Gra ma właściwości towarzyskie z tego względu, że zawiera w sobie karty z pytaniami o własne upodobania oraz przyzwyczajenia życiowe. Dzięki temu pozwala graczom na wzajemne poznawanie się i własnych przeżyć. 5 sekund jest idealną propozycją dla osób poznających się, które ciekawe sa innych osób.

przyjaciele przy stole

Dixit

Dixit to gra, która idealnie pokaże, co tak naprawdę siedzi nam w głowach. Bardzo ładne karty, zaprojektowane w iście bajkowym stylu posłużą nam jako wyrażacze naszych myśli.

Gra polega na tym, by dawać wyraz własnym skojarzeniom. Co rundę inna osoba zostaje tak zwanym „bajarzem”, którego zadaniem jest wyłożenie na stół wybranej przez siebie karty i podanie reszcie przeciwników hasła/tytułu obrazka. Pozostali gracze muszą dołożyć swoje karty, które najbardziej kojarzą im się z tymże hasłem. Karty następnie miesza się, odkrywa i… zgaduje, która z nich należała do bajarza.