Przyczepki rowerowe – sposób na letnie przygody

Małe dziecko w rodzinie zmienia bardzo życie rodziców. Z wielu przyjemności trzeba zrezygnować. Jedną z takich przyjemności jest aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W pewnym momencie zauważamy, że nasz maluszek dorósł, a my rodzice możemy wrócić do dawnych przyjemności. Jak wybrać się na wycieczkę rowerową z małym dzieckiem?

Dzień na świeżym powietrzu
Wiele osób uznaje za dużą przyjemność spędzanie czasu na wycieczkach rowerowych. Artykuły dziecięce, takie jak przyczepki rowerowe to idealny sposób, by wrócić na rower, a jednocześnie dziecku pokazać nową formę spędzania czasu wolnego.

Przyczepki rowerowe są idealnym rozwiązaniem dla rodzin, które mają dzieci, które już są gotowe siedzieć w przyczepce, a jeszcze są za małe, by samodzielnie jeździć na rowerze. Jest to idealny moment, by dziecku pokazać okoliczne miejscowości. Wybrać się do parku, zwiedzić pobliską wioskę, czy wyjechać do pobliskiego lasu na poszukiwanie skarbów. Pozbierać jesienią kasztany, nakarmić wiewiórki czy poobserwować na wiosnę ptaki.

Jak wybrać przyczepkę rowerową?
Kupując przyczepkę rowerową musimy zwrócić przede wszystkim uwagę, by nasze dziecko było bezpieczne. Dla rodzica, który będzie ciągnął przyczepkę ważna jest również jej waga. Przyczepki rowerowe mogą ważyć od 8 nawet do 17 kg. Po kilku godzinach jazdy ta różnica jest naprawdę bardzo znacząca.

Na komfort dziecka przewożonego w przyczepce wpływa amortyzacja. Dziecko, któremu najprawdopodobniej nie raz zdarzy się usnąć, w przyczepce bez amortyzatorów na pewno gorzej to zniesie, niż w przyczepce, w której nie trzęsie tak mocno. Alternatywą dla amortyzacji są opony balonowe, które po spuszczeniu powietrza zmniejszają wstrząsy.

Kolejnym elementem są wygodne siedziska. Ważny jest kąt nachylenia oparcia, który najlepiej by był regulowany. Warto również zwrócić uwagę na ochronę przeciwsłoneczną, wentylację i porządne pasy, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo.

Nasze maluszki bardzo szybko wyrastają z takich artykułów dziecięcych jak maty edukacyjne, a dla rodziców to znak, że czas najwyższy szukać nowych sposobów na spędzanie czasu wolnego. Kolejnym etapem rozwoju naszego maluszka to rowerki biegowe, a wreszcie „dorosły” rower na pedały.