Netflix — co to jest?

Para wybierająca film na platformie Netflix

Netflix to dla mnie fantastyczna platforma i ten, który wpadł na pomysł, aby ją stworzyć, powinien być noszony na rękach. Jest to narzędzie/strona, na której znajdziemy nasze ulubione filmy i seriale. Jakby tego było mało od jakiegoś czasu oprócz udostępniania produkcji innych firm, zaczęli sami robić swoje seriale i filmy od zera.

Netflix w Polsce

Netflix w Polsce pojawił się on mniej więcej 2 lata temu i z początku nie odnosił tu sukcesu i nie ma co się dziwić. Jego oferta była bardzo uboga w porównaniu do tego, co serwowali użytkownikom z USA czy Wielkiej Brytanii. Na każde państwo są potrzebne osobne pozwolenia i prawa autorskie, które umożliwiają udostępnienie materiału ludowi. Na szczęście z miesiąca na miesiąc sytuacja była coraz lepsza i jak wcześniej mówiłem oprócz produkcji innych telewizji, zrobili oni taką ilość swoich, że teraz nie starcza czasu, aby to wszystko obejrzeć.

Kiedy Netflix wszedł oficjalnie do Polski,  zaserwowany został nam między innymi (tylko, albo aż) „House of Cards” i jakieś mniej lub bardziej znane filmy — ale szału to nie zrobiło. Teraz na dzień dobry dostajemy już takie hity jak np. dwa sezony seriali „Narcos” i „Daredevil” oraz inne nowe produkcje ze stajni Marvela, serial „Sherlock” czy hit roku 2016 — „Stranger Things”. Podoba mi się w nim to, że wszystkie ich nowe produkcje wszędzie na świecie mają taką samą datę premiery, a nie jest tak, że np. widz w USA widzi wszystko wcześniej. To, co jeszcze charakteryzuje Netflixa to to, że kiedy coś wypuszczają to od razu wszystko razem, cały sezon, a nie tak jak inne stacje telewizyjne czy platformy, które serwują odcinki np. co tydzień.

Netflix na tablecie

Netflix — jak oglądać?

Netflix jest dostępny praktycznie na wszystkich urządzeniach, które mają dostęp do Internetu — począwszy od komputerów i telewizorów na telefonach i konsolach takich jak PlayStation 4 i Xbox One kończąc. Wystarczy ściągnąć tam aplikacje i się do niej zalogować. Świetnym pomysłem, który wprowadzili dość niedawno, jest możliwość oglądania materiałów bez dostępu do Internetu, ta funkcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich produkcji, ale powoli wszystko idzie do przodu.