Dlaczego warto chodzić do teatru?

Teatr liczy sobie już kilka tysięcy lat, a nadal jest lubiany i popularny. Ludzie chętnie wybierają się na sztuki sami, z partnerem, z przyjaciółmi czy rodziną. Niektórzy jednak są sceptyczni i wolą kino. Czy są jakieś powody, dla których lepiej jest wybrać teatr?

Sztuki teatralne cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Wystarczy wejść na stronę któregoś z teatrów i spróbować zarezerwować miejsce. Okaże się, ze wszystkie są już zajęte, a bilety wyprzedają się na miesiące przed przedstawieniem.

Polacy cenią sobie teatr i lubią do niego wracać. Czy jednak zastanawiają się, co im dają te kulturalne wizyty? Czy myślą o tym, dlaczego warto oglądać sztuki teatralne?

Niesamowite przeżycie estetyczne

Oglądanie filmu i przedstawienia różni się tym, że w teatrze mamy do czynienia z aktorami na żywo. Możemy podziwiać ich talent, siedząc kilkanaście metrów od nich. Magiczne chwile gwarantują nam donośne, wywołujące ciarki głosy, elektryzujący śpiew, efekty wizualne takie jak dym czy światła, efekty dźwiękowe, taniec, czasem nawet zapach.

Tak bardzo sensualnego odbioru kino nam nie da.

Zainteresowanie kulturą narodową i światową

Dzięki oglądaniu słynnych światowych oraz polskich sztuk wystawianych na deskach teatrów możemy mówić o sobie jako o świadomych odbiorcach kultury. Wybierając ambitniejsze przedstawienia rozbudzamy w sobie zapał do interpretacji i obcowania z prawdziwą sztuką. Pytania filozoficzne, jakie sobie później postawimy, są efektem próby zrozumienia istoty sztuki.

Ponadto chodząc do teatrów i kupując bilety, wspieramy polską kulturę.

Rozrywka i zabawa dostępna dla każdego

Dziś repertuar teatrów w całej Polsce jest tak różnorodny, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje ani komedii tylko dla dorosłych, ani inscenizacji bajek dla dzieci. Dzięki temu teatr stał się instytucją łączącą pokolenia i dostarczającą im niezapomnianej rozrywki i zabawy. Mówi się również, że chodzenie do teatru to bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu – na przykład podczas niedzielnej nudy.