3 nowe seriale, które warto zobaczyć w 2018 roku

Pilot do telewizora z widocznym przyciskiem netflix

Obecnie, kiedy większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizora, stacje telewizyjne walczą o każdego widza jak tylko mogą. Jednym z podstawowych sposobów na przyciągnięcie tłumów, jest produkcja własnych seriali. Niektóre z nich okazują się niewypałem, natomiast inne – wielkim hitem. Poniżej przedstawiamy trzy seriale, które zadebiutowały w 2018 roku, i które warto obejrzeć.

Terror

Jak słusznie podpowiada nazwa, serial należy do dreszczowców. Został on oparty na powieści autorstwa Dana Simmonsa, natomiast zadebiutował w marcu bieżącego roku. Fabuła serialu skupia się na zmaganiach XIX-wiecznej Marynarki Wojennej, której zadaniem jest odnalezienie Przejścia Północno-Zachodniego.

Kobieta siedząca przed telewizorem zajadająca się popcornem

Nie wszystko idzie jednak po myśli marynarzy – podążając w stronę Arktyki, napotykają na swojej drodze przeszkodę w postaci lodu, który nie pozwala im ruszyć naprzód, ani zawrócić. Nieprzygotowana na taki stan rzeczy, załoga statków zaczyna walczyć o życie, nie tylko z przerażającym zimnem.

Corporate

Seria jest kolejną propozycją stacji Comedy Central, której podstawowym zadaniem jest dostarczenie widzom rozrywki. W przypadku Corporate, zostaje ona zapewniona przez eksploatację cenionego formatu, opowiadającego w satyryczny sposób o rzeczywistości funkcjonowania wielkich korporacji.

Serial przedstawia miejsce pracy z perspektywy dwóch pracowników – Matta i Jake’a, którzy świadomi są swojej niewielkiej wartości w oczach pracodawcy. W serii nie brakuje cynizmu i czarnego humoru, które w karykaturalny sposób odzwierciedlają nastroje korporacyjnych etatowców.

The End of the F***ing World

Wbrew pozorom, The End of the F***ing World nie opowiada o końcu świata (a przynajmniej nie o końcu naszej planety), lecz o parze nastolatków, którzy z różnych powodów postanawiają razem uciec z rodzinnego miasteczka. Serial jest adaptacją książki Charlesa Forsmana o takim samym tytule, a powstał jako owoc współpracy Netflixa z innymi wydawcami. Jego bohaterowie – James (który wierzy, że jest psychopatą) i Alyssa, co rusz wpadają w nowe tarapaty.

W The End of the F***ing World nie stroni się od czarnego humoru, który w połączeniu z dramatyczną fabułą, daje nam serial nietuzinkowy.

Podsumowanie

Rok 2018 dał nam kilka nowych seriali, które usatysfakcjonują widzów o różnych gustach. Wyżej wymienione warto jednak zobaczyć nawet jeśli jesteście fanami innych gatunków.